Teraz jest Śr wrz 19 2018, 5:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prowokujących pytań kilka
PostNapisane: So lut 24 2018, 23:38 

Hej, skoro to plac zabaw to zadam kilka pytań, ktore nurtują mnie od dluższego czasu na tym i innych polskich forach modelarskich.
1. Dlaczego wymagana jest jakas konkretna maksymalna wielkość zdjęć? Na innych forach tego nie ma.
2. Dlaczego jeśli ktos napisze posta, ktory zahacza o temat, ktory był dostaje hejt i cisnienie od redakcji ze ma to zamknąć i szukac w starych wątkach? Skoro to było to raz administracja moze wskazać gdzie to jest a dwa komu przeszkadza jeszcze jeden watek? Przecież zawsze ktoś moze napisać cos niwego w danym temacie. Na zachodnich forach nikt nie kasuje Ci watku za takie rzeczy.
3. Dlaczego administracja nie potrafi pisac uprzejmych postow, szczegolnie jak ktos zrobi zle? Uważam, że zwroty typu prosze, dziekuje, czy mógłbyś, mozna to zrobic inaczej, puszukaj tu, poszukaj tam moglyby na pewno zdzialac duzo wiecej w kontaktach z uzytkownikami.

Ostatnio edytowano N lut 25 2018, 10:43 przez Headhunter88, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Produkujących pytań kilka
PostNapisane: N lut 25 2018, 0:16 

Co do pytań 2 i 3 to nie powiem, ale mogę coś od siebie jako zwykłego zjadacza chleba napisać.
Mianowicie nie każdy ma stałe łącze 10/20/60 czy 300 megabitów i czasami zdjęcia w wysokiej rozdzielczości otwierają się długo a nawet bardzo długo co skutecznie zniechęca do przeglądania danego wątku.
Ja mam marne 6 megabitów dzielone na kilka kompów i komórek i jak widzę że zdjęcia się ładują i ładują to albo zamykam ten wątek albo idę po herbatę.
Staram się szanować czas innych i w sumie fajnie by było jakby ktoś szanował mój i umieszczał zdjęcia w niższej rozdzielczości - wydaje mi się że na zdjęciu o szer 1024 można dużo zmieścić - nie trzeba od razu walić zdjęcia 12Mpix, na niektórym nieraz jest więcej cieni, ziarna niż ciekawej treści ;-)

Tytuł: Re: Prowokujących pytań kilka
PostNapisane: N lut 25 2018, 12:37 

A w sumie to nie chce mi się pisać bo to nie ma sensu. Jak ktoś do czegoś nie dorósł to mu na wysokim stołku mózg gazuje.

PostNapisane: N lut 25 2018, 12:38 

W rzeczy sedno trafiłeś.

Warsztat: F-16C Block 52+ Jastrząb // 1:72

PostNapisane: N lut 25 2018, 12:49 

O Solo, już jesteś? To o swobodzie wypowiedzi dotyczącej twoich niedorzecznych pomysłów można zapomnieć :) Ale powiedz mistrzu , udało ci się obrócić ten "bolec" w H&S? Kombinerkami? Imadłem?

Pewnie dostane bana ;)

PostNapisane: N lut 25 2018, 12:57 

Headhunter88 napisał(a):
1. Dlaczego wymagana jest jakas konkretna maksymalna wielkość zdjęć?

Dopuszczalna, to różnica.

PostNapisane: N lut 25 2018, 13:41 

Solo, co za precyzja... ale proszę cie bardzo przypomnij sobie jak obrócić ten bolec żeby igłę w H&S zniszczyć. No podziel się wiedzą nie bądź...

PostNapisane: N lut 25 2018, 14:12 

Skarga napisał(a):
A w sumie to nie chce mi się pisać bo to nie ma sensu. Jak ktoś do czegoś nie dorósł to mu na wysokim stołku mózg gazuje.

To znaczy do czego? Podobno nie ma glupich pytan. Nie rozumiem czegos albo cos mi nie pasuje to pytam. Nikogo.nie cisne ani nie obrazam. Dla mnie to.normalna procedura, ale w Polsce sie nie przyjela, niestety.

PostNapisane: N lut 25 2018, 14:50 

Oj coś czuje "mordobicie" sie szykuje :twisted:

PostNapisane: N lut 25 2018, 15:19 

Headhunter88 napisał(a):
Nie rozumiem czegos albo cos mi nie pasuje to pytam

I to jest logiczne. Nawet bardzo! Gorzej jest jak pytasz, starasz się żeby to pytanie było zrozumiałe a odpowiedzi nie ma. Dlatego ja uważam ze nie ma sensu pytać. Zwłaszcza nie ma sensu pytać Najjaśniejszego Pana Administratora, który to administrator po wlepieniu bana wysyła informacje że jak nie wiesz dlaczego cie zbanował to zapytaj a on ci odpowie :) Dobrze by było gdyby kiedykolwiek sam się zbanował. Dotarłoby do niego że zbanowany pytać o nic nie może. No i jak takiego szanować?
Drugi przypadek to tak jak tu, pytam wybitnego specjalistę od spraw wszelakich czyli gościa o nicku Solo.
Dlaczego go pytam? No na pewno nie dlatego żeby on mi odpowiedział jak obrócić ten wspomniany bolec. Po prostu jego "ignorowanie" tego pytania sprawia mi satysfakcję. Dlaczego? Dlatego ze facet od czasu do czasu walnie taką "dobra radą" która kogoś na wymierne straty może narazić i sobie z tego nie robi :) Ot taki specjalista od wszystkiego.
Pytasz dlaczego administracja nie potrafi pisać uprzejmych postów. No pomyśl, może nie umie?

Metys. wyobraźnia cię ponosi :)
Jakie mordobicie? Co najwyżej po raz kolejny mnie zbanuje i będzie miał nadzieje że już wszystko będzie wspaniale.

PostNapisane: N lut 25 2018, 15:34 
Administrator

Kolego Skarga :) - piszę tutaj, by potem w kuluarach nie być posądzonym o brak kultury i nieumiejętność pisania w takimże tonie :cool:

Już kilka razy dostałeś ostrzeżenia i prośby, by nie wszczynać kłótni i nie prowokować niezdrowych emocji. Tutaj publicznie ode mnie, ostatnia taka prośba do Ciebie.... :cool:

PostNapisane: N lut 25 2018, 15:36 

Podziwiam cierpliwość Administracji w tym przypadku. :)

PostNapisane: N lut 25 2018, 15:38 

Skarga napisał(a):
Nie ma sensu pytać Najjaśniejszego Pana Administratora, który to administrator po wlepieniu bana wysyła informacje że jak nie wiesz dlaczego cie zbanował to zapytaj a on ci odpowie :) Dobrze by było gdyby kiedykolwiek sam się zbanował. Dotarłoby do niego że zbanowany pytać o nic nie może. No i jak takiego szanować?

Skądś to znam...
Dlatego mi już przeszło prowadzenie aktywności tutaj.
Bo oprócz paru znajomych i dobrych modelarzy nie ma już nic.
Poziom modeli leci (od czasu jak się zarejestrowałem) na pysk.
Za to rośnie ciśnienie potrzeb ochów i achów od twórców ulepów.
No i lenistwo zadawaczy pytań w stylu facebooka poraża!

PostNapisane: N lut 25 2018, 16:10 

Kolego :woot: Marcinie.
Mógłbyś z łaski swojej oświecić (pytałem zawsze gdy ktoś wyjeżdżał z ostrzeżeniem o prowokowaniu kłótni) na czym to prowokowanie kłótni polega? Rozumiem ze Ty wiesz i ta wiedza jest wystarczająca. Ja już nie muszę wiedzieć. Dostałem ostrzeżenie... nie wiem za co, pikuś, nieważne, ważne ze admin wie :) Tylko w ten sposób dalej nie pójdziemy.

Ja to odbieram tak - jak pacjent się mocno udziela na forum to tolerancja na głupoty które rozpowszechnia jest większa niż na takiego który od czasu do czasu coś napisze, coś od kogoś kupi itp. W wyniku tego taki "specjalista" zaczyna wypisywać rzeczy o których nie ma bladego pojęcia a jedynie coś mu się w głowie uroiło. I nie chodzi tu o rady typu pomaluj taka czy inna farbką tylko o rady które wprost prowadzą do narażenia na straty materialne. No ale przecież nikt nikomu nie każe czyichś głupich pomysłów realizować.

Kolejna sprawa, problemy które już były na forum omawiane... Dlaczego tak ciężko wkleić linka ale tak łatwo zmieszać błotem pytającego?

I.. no własnie, Solo. Obróciłeś bolec? Administracja już czuwa więc nic złego ci się nie stanie. Spróbuj obrócić :) Poprzyj teorię praktyką :) Ja podziwiam twoja wytrwałość! Uwierz w siebie na pewno ci się uda.

PostNapisane: N lut 25 2018, 17:46 

Headhunter88 napisał(a):
1. Dlaczego wymagana jest jakas konkretna maksymalna wielkość zdjęć? Na innych forach tego nie ma.

Na wszystkich forach zawsze jest jakieś ograniczenie w załączanych plikach. Duże zdjęcia zużywają transfer danych a wbrew pozorom są jeszcze limity pobierania. Duże zdjęcia rozbija także "wygląd" czytanych tematów. Ważne jest dobre skadrowanie elementu a nie wiadro megapikseli.

Headhunter88 napisał(a):
2. Dlaczego jeśli ktos napisze posta, ktory zahacza o temat, ktory był dostaje hejt i cisnienie od redakcji ze ma to zamknąć i szukac w starych wątkach? Skoro to było to raz administracja moze wskazać gdzie to jest a dwa komu przeszkadza jeszcze jeden watek? Przecież zawsze ktoś moze napisać cos niwego w danym temacie. Na zachodnich forach nikt nie kasuje Ci watku za takie rzeczy.

Zasady netykiety na forach dyskusyjnych są jakie są, więc nie ma potrzeby wymyślania koła od nowa. Przed założeniem tematu należy skorzystać z wyszukiwarki, a to dlatego żeby za miesiąc kolejna "sierotka ma rysia" nie zapytał o to samo.

Headhunter88 napisał(a):
3. Dlaczego administracja nie potrafi pisac uprzejmych postow, szczegolnie jak ktos zrobi zle? Uważam, że zwroty typu prosze, dziekuje, czy mógłbyś, mozna to zrobic inaczej, puszukaj tu, poszukaj tam moglyby na pewno zdzialac duzo wiecej w kontaktach z uzytkownikami.

Dlaczego dla "fejsbazy" każde zwrócenie uwagi podpada pod hejt. Nie potrzebny jest żaden "wersal", żeby w miarę jednoznacznie przekazać każdą informację. I tak już czasu for gdzie za jedno słowo można było dostać bana i być odciętym od masy informacji za "free" już nie wrócą.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

REGULAMIN FORUM